V posledných rokoch sú krádeže áut evidované ako najčastejší trestný čin, pred čím neradno zatvárať oči. Nikdy neviete, kedy sa môžete stať ďalšou obeťou odcudzenia vozidla práve Vy. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa vyhnúť takýmto situáciám a my Vám poradíme ako na to!

Najlepšia ochrana je uzamknutý volant

Systém ZEDER splnil všetky predpoklady na získanie významného miesta na trhu medzi zabezpečovacími zariadeniami. Jeho princíp a konštrukcia jednotlivých prvkov sú z hľadiska zabezpečenia auta dokonale premyslené a účinné.

Presvedčte sa, že uzamknutie volantu je najbezpečnejšie riešenie proti odcudzeniu vozidla. Jednou z významných výhod zamknutého volantu je skutočnosť, že takéto auto sa nedá odtiahnuť.

ZEDER je výnimočný v tom, že sa montuje na unikátne, pre zlodeja ťažko dostupné miesto a blokuje volantovú tyč. Natrvalo sa umiestni na tyč riadenia, čím zabraňuje otáčaniu volantom a tým aj kolesami. Tento fakt je zárukou, že s vozidlom nikto nepohne z miesta.

Vzdajú to aj skúsení zlodeji

Aj keď je zlodej akokoľvek šikovný a zručný, musel by najskôr demontovať airbag, volant, viaceré kryty, káble, mnoho skrutiek zaliatych tekutým kovom, následne vybrať celú tyč riadenia a vložiť novú. Tú by si ale musel doniesť so sebou a všetko potom opätovne vrátiť do pôvodného stavu. Je to tak časovo náročné, že pre zlodeja sa vozidlo so systémom ZEDER stáva nezaujímavé.

Je vôbec možné demontovať zamknutý ZEDER?

Dôležité je aj to, že pri všetkých krokoch demontáže zabezpečovacieho zariadenia musia byť počas celej doby dvere vozidla úplne otvorené, čo by zlodejom pri pokuse o jeho odcudzenie sťažilo situáciu. Navyše demontáž pri zamknutom ZEDERi nie je možná. V tejto polohe nejde volantovú tyč demontovať. Stále je mnoho vozidiel, ktoré nie sú zabezpečené vôbec, alebo sú zabezpečené systémom ľahko prekonateľným. Práve z tohto dôvodu si zlodej radšej vyberie takéto vozidlo.

Rada nad zlato

Ak by sa zlodejovi aj podarilo naštartovať vozidlo alebo ho pripraviť na odtiahnutie, obidva prípady by boli pri pokuse o odcudzenie márne. Pri zamknutom ZEDERi sú totiž znehybnené kolesá, ktoré pri zamykaní ODPORÚČAME VYTOČIŤ DO JEDNEJ STRANY. V tom momente môže vozidlo maximálne opisovať kružnicu na parkovisku, čím je znemožnené jeho odtlačenie, odtiahnutie lanom či vlečenie druhým vozidlom.