Túžite po pokojnom spánku, ale neviete sa rozhodnúť, ktorý systém ochráni Vášho tátoša najefektívnejšie? My Vám teda trošku našepkáme.

ZEDER sa môže pochváliť počtom 0 odcudzených vozidiel, takmer 20 rokmi skúseností pôsobenia na trhu, desiatkami medzinárodných ocenení v oblasti technologických inovácií, stovkami modelov áut, na ktoré systém dokážeme namontovať, státisícami spokojných zákazníkov a vyše miliónom namontovaných ZEDER systémov po celom svete… Čísla hovoria sami za seba, nemyslíte? Nižšie sa dočítate, vďaka čomu je ZEDER najúčinnejšie mechanické autobezpečnostné zariadenie svojho druhu.

Kľúčom je kľúč

Súčasťou systému je unikátny kľúč výrazne sa odlišujúci od bežných kľúčov, špeciálne vyvinutý len pre autobezpečnostný systém ZEDER. Je dutý, okrúhly a nemá po obvode žiadne výstupky ani zuby. Vyznačuje sa piatimi zahĺbeniami rozličných veľkostí, nepravidelne rozmiestnenými v rôznych výškach a uhloch po obvode jeho plášťa, ktoré majú za úlohu v zámku zapadnúť do oceľových guličiek.

Trezorový zámok

Zámok, ktorý sa montážou ZEDERu stáva pevnou súčasťou volantovej tyče Vášho vozidla, má v sebe zabudovanú cylindrickú vložku, tvorí jeden celok a stred zámkovej štrbiny je vyplnený oceľovou tyčkou, na ktorú sa kľúč nasúva.

Vstup do vložky je skonštruovaný tak, že okrem špeciálneho kľúča sa do nej nedostane nič iné (ani skrutkovač, vrták alebo tzv. lámač a pod.). Neúčinný je dokonca aj tekutý dusík. Pri pokuse zabezpečovací systém zmraziť, sa otočný mechanizmus poškodí tak, že tyč riadenia sa po použití kľúča ani po silných úderoch neuvoľní. Nemožno ho prerezať, je odolný voči akýmkoľvek nárazom, vydrží tlakovú záťaž až 6 ton, čo eliminuje aj prípadné použitie pneumatických klieští.

100% bezpečnosť voči kopírovaniu kľúča

Po montáži Vám k zámku odovzdáme vždy 2 unikátne kľúče. V prípade záujmu, je tu možnosť si dať vyrobiť ďalší náhradný unikátny kľúč za cenu 30€ výhradne cez nás, nakoľko nikde inde Vám ho vyhotoviť nedokážu. Z hľadiska bezpečnosti systému totiž kľúč nedisponuje žiadnym výrobným číslom ani kódom a nie je evidovaný v žiadnej databáze, čo zabezpečuje 100% bezpečnosť voči jeho kopírovaniu.

Ak stratíte oba kľúče, musí byť systém z Vášho vozidla demontovaný a nahradený druhým ZEDERom s novými unikátnymi kľúčmi. Chceme si byť totiž istí, že Váš kľúč nikto nenájde a vozidlo neukradne.

ZEDER v praxi

Aj v dobe plnej elektro inovácií sa stále oplatí vsadiť na mechanické zabezpečovacie zariadenie. ZEDER sa po montáži do Vášho automobilu stáva pevnou, stálou súčasťou riadiacej tyče vozidla. Zamknutím systému docielime zablokovanie tyče riadenia a teda otáčaniu volantu a tým aj kolesami. Akákoľvek manipulácia s vozidlom sa stáva nemožnou, vozidlo sa z miesta nepohne.

Výhodou je minimálne zdržanie pri zamykaní a odomykaní systému, nakoľko sa vykonávajú rovnako ako napríklad zamykanie dverí na dome. Uvedenie do zamknutej polohy trvá teda len niekoľko sekúnd. Nezabudnite však pri zamykaní vytočiť kolesá auta do strany.

Ak by sa aj zlodejom podarilo auto naštartovať, alebo by ho chceli odtiahnuť na lane, ťažko s tým niečo urobia, ak sú kolesá vytočené do jedenej zo strán. Nájde sa veľa silných zlodejov, ktorí v domnienke, že zlomia západku, vniknú do auta. Kliny, ktoré zabezpečujú tyč riadenia vydržia záťaž spomínaných 6 ton. Skôr povolí spodný úchyt na volante. Kolesá však stále zostávajú zablokované.

ZEDER sa umiestňuje medzi spodné plasty volantu a povedzme si pravdu, elegancia produktu rozhodne nebolo niečo, čomu by výrobca venoval najvyššiu prioritu. Našťastie vo väčšine áut je zariadenie ukryté tak, že nenarúša letmý pohľad do interiéru, niekde ho takmer nevidieť.