Zaujíma Vás, z ktorého kúta sveta pochádza postrach zlodejov menom ZEDER? K jeho vzniku sa viaže historka, ktorej sa dá len ťažko uveriť. V čej hlave teda skrsol nápad skonštruovať zabezpečenie proti krádeži vozidiel, ktoré ešte nikto nezdolal?

 Balkánsky vynález

Produkt má pôvod v bývalej Juhoslávii, konkrétne v Srbsku, kde funguje viac ako 19 rokov, počas ktorých sa mu podarilo obsadiť väčšinovú časť srbského trhu. Bol vyvinutý ako následník úspešného srbského mechanického zabezpečenia proti odcudzeniu vozidla Lavlja Kandža (v slovenskom preklade levia laba), ktoré si od roku 1999 získalo množstvo verných  fanúšikov.

Lavlja kandža predstavuje rovnako efektívnu, ale lacnejšiu a pre používateľa menej pohodlnú variantu zabezpečenia vozidla. Zariadenie, o ktoré dodnes stále javia srbskí zákazníci záujem, sa úspešne uchytilo aj na slovenskom trhu. Avšak len dovtedy, kým ho z hry nevyšachoval ešte inovatívnejší ZEDER.

Kto stojí za vznikom ZEDER-u?

Keby sme tak videli zlodejom do hlavy a dokázali odhaliť, čo majú za lubom skôr ako o naše vozidlo prídeme…ZEDER sa  na vec pozrel aj z tejto perspektívy. Paradoxom totiž je, že na jeho vývoji sa veľkou mierou podieľal človek, ktorý si za krádeže áut odsedel za mrežami takmer sedem rokov. Bývalý zlodej áut zúročil skúsenosti a know-how nadobudnuté počas svojej praxe a vnukol svoju myšlienku konštruktérovi a zakladateľovi ZEDERu – Zdravkovi Rajačićovi. Ten na trh následne priniesol zámok, ktorý nebol doposiaľ prekonaný.

Pozrite si rozhovor so zakladateľom systému – Zdravkom, ktorý stojí za obrovským úspechom ZEDERu.

Podpora poisťovní aj Ministerstva vnútra

Pri prezentácii a uvádzaní systému na trh bolo veľmi nápomocné Ministerstvo vnútra, ktoré vydalo vyjadrenie, že ZEDER je perspektívne a spoľahlivé zabezpečovacie zariadenie. Následne ho uznali poisťovne ako nepostrádateľnú súčasť vozidla pri ochrane proti krádeži, čo ocenili najmä majitelia vozidiel.

ZEDER na slovenskom trhu

Na Slovensku firma ZEDER, s.r.o. pôsobí rovnako už vyše 19 rokov od vydania certifikátov a povolenia na predaj a montáž. Našou základňou je montážne stredisko v Prievidzi a Bratislave, avšak vyškolení mechanici na montáž ZEDERu na Vás čakajú aj v našich partnerských montážnych strediskách v Galante, Nitre, Hlohovci, Žiline, Trenčíne, Dunajskej Strede, Liptovskom Mikuláši, Prešove a Seredi.

ZEDER v slovenskej TV JOJ

Medzinárodný úspech

Postupom času sa ZEDER svojou kvalitou a účinnosťou osvedčil natoľko, že postúpil na medzinárodnú úroveň a okrem Slovenska a Srbska si nachádza spokojných zákazníkov po celom svete – v ostatných štátoch bývalej Juhoslávie, Českej republike, Poľsku, Ukrajine, Rakúsku, Maďarsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Bulharsku, Veľkej Británii, Rusku, USA, Argentíne, Čile, Egypte či Juhoafrickej republike. Je uznaný všetkými štátmi EU a vlastní množstvo medzinárodných ocenení a diplomov.